Stalkture Stalkture

StalktureBitkilerin Faydaları ve Zararları

Ara

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir, Zayıflatır Mı?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir, Zayıflatır Mı?

Maden Suyu Nedir?

Dünyanın en üst katmanının belirli metre altındaki derinlikten çıkarılan, yer altında kendiliğinden oluşan birçok minerali içinde barındıran sıcak veya soğuk olabilen doğal sulara maden suyu denir. Doğada kendiliğinden dünyanın yüzeyine çıkabileceği gibi, insanlar yapay yollarla da maden suyunu yer altından da çıkarabilmektedir.

Maden suları çok uzun zaman sonucunda oluşmaktadır. Doktorlar her gün düzenli olarak maden suyunun tüketilmesini tavsiye etmektedir. Çünkü insanların bu kadar minerali dışarıdan hazır olarak alması çok zordur.

Maden suyunu düzenli tüketmek çok zor değildir. Çünkü hemen hemen her markette maden suyunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Maden suyunu satın alırken de en doğal olanı seçmeye özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Maden Suyu Kaç Kalori?

100 gram maden suyu 0 Kcal

Maden Suları Nasıl Oluşur?

Yeryüzündeki kar ve yağmur gibi sular yüzeyde bulunan boşluklardan aşağıya doğru akarak aşağıda birikmeye başlar. Daha sonrasında sıcaklık ve basınç yardımıyla yüzeye doğru çıkmaya başlar. Yukarıya doğru çıkarken de yol boyunca kayaçlara temas eder.

Temas ettiği kayaçlardan minerallerini alarak yüzeye çıkar ve en son halini bu şekilde alır. Yüzeye çıkan ya da çıkarılan maden suları fabrikalarda şişelenerek de sizin için hazır hale gelir.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden suyunu çoğunlukla yemeklerin ardından, sindirimi kolaylaştırıp hızlandırması için tüketiriz. Ancak maden suyunun faydaları sadece bununla da sınırlı değil, bunun dışında daha birçok faydası da bulunmaktadır.

Maden suyunun en faydalı özelliği içerisinde sodyum, potasyum ve magnezyum gibi onlarca mineral içermesidir. İnsan vücudu yeterince minerali dışarıdan alamazsa, zaman içerisinde organlarda sıkıntılar çıkmaya başlar.

İçerisindeki kalsiyum sayesinde kemiklerin sağlığını korumasına yardımcı olur. Vücudun yağ oranını düzenler. Kan basıncını düzenler. Bunlarla birlikte cilt güzelliğine dikkat edenler için bulunmaz nimettir. Maden suyu her gün düzenli olarak tüketebileceğiniz çok faydalı bir içecektir.

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden suyu zayıflamak isteyenler için de yardımcı bir içecek olabilmektedir. Yemeklerde su içildiğinde mide daha hızlı dolar ve böylelikle daha az yemek yersiniz.

Maden suyu, suya nazaran mideyi daha hızlı doldurur ve daha az kalori almanıza sebep olur. Bu durumda zayıflamanız mümkün ancak maden suyu tek başına zayıflattığını söyleyemeyiz.

Maden Suyunun Zararları?

Maden suyunun henüz tespit edilen bir zararı yoktur. Ancak gün içerisinde çok fazla tüketilmesi sonucunda çeşitli zararları ortaya çıkabilir ve bu zararlar kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden gereğinden fazla tüketilmemesini tavsiye ediyoruz ancak günde 1 şişe maden suyunun kimseye zararı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.