Stalkture
  1. Homepage
  2. @hasanturantr
Hasan Turan (@hasanturantr) Instagram Profile Photo

hasanturantr

Hasan Turan

AK Parti İstanbul Milletvekili

http://www.hasanturan.com.tr/

Posts by date

Most used hashtags

Most used words in caption

Avg Like Count: 346

Hasan Turan (@hasanturantr) Instagram photos and videos

List of Instagram medias taken by Hasan Turan (@hasanturantr)

Ayakları yere basmayan dünyanın en farklı ve popüler festivali Teknofest’i ziyaret ettik. Yurt içinden ve dışından binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarda sergilenen yerli ve milli ürünler bize gurur verirken düşmanlarımıza korku salıyor. Emeği geçen herkese tebrikler. Vida sıkan sanayiden, kendi İHA’sını yapıp ihraç eden yerli ve milli savunma sanayisine ulaşan Türkiye’ye geldik. Piyade tüfeğini üretemezken şimdi tanklarımızı yürütüyoruz. Bu gurur hepimizin.

Fırat Kalkanı Bölgesinde mülteci kamplarındayız. Savaşın en acımasız yüzünü yaşayan çocuklar... yetim kalan çocuklar... Oğlunu, eşini, babasını, kardeşlerini yitiren ve tek başına hayat mücadelesi veren kadınlar. Bir değil binlerce hikaye saklı bu çocukların gözlerinde. İHH ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneğince düzenlenen etkinlikte hayatı ve insanları savaşla tanıyan çocuklarla beraberiz. Sınır boyunda sınırı olmayan bir sevgi ile minik yavruları unutmayan bu kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum, emeği geçen gönüllüleri, kuruluşların yöneticilerini tebrik ediyorum. Suriye meselesinde kim ne derse desin. İnsan ve mümin olmanın gereği olarak vekalet savaşlarının ortasında kalan mazlum ve mağdur yavrulara gözyaşlarıyla, acılarını ızdıraplarını onlara bir an olsun unutturmak ve gözlerindeki mutluluğa vesile olmak çok güzeldi. Suriye’de huzurun ilk şartı binlerce km uzaktan gelen işgalci emperyalistlerin bölgeyi terketmesidir. Bu çirkin savaş bir an önce bitirilmeli, bombalarla örselenen hayatlar kurtarılmalıdır. Kış gelmeden yardım elimizi uzatalım. Bu yavruları soğuk ve açlıkla başbaşa bırakmayalım.

Yayına girer girmez popüler dizileri geride bırakıp milletimizin vazgeçilmezi olan “Payitaht Abdulhamit”in Beyoğlu Belediyesince Pera Palas’ta düzenlenen yeni sezon tanıtım programında oyuncu ve yapımcı kadrosuyla birlikteyiz. Dizinin yapımında emeği geçenleri tebrik ediyorum. “Abdulhamit’i anlamak herşeyi anlamaktır” tarihimizi doğru bilmeden geleceğimizi inşa edemeyiz. Bugünde memleketimizi aynen geçmişte olduğu gibi bölmek,parçalamak niyetinde olan çakal sürülerine fırsat vermeyeceğiz. Milli ve yerli olan bütün değerlerimize hepimiz sahip çıkacağız.

Tarihimizde özel bir yere sahip olan Beyazıt’ta Sahaflar ve Kapalı Çarşı esnafını vekilimiz Ahmet Hamdi Çamlı ile ziyaret ederek hayırlı ve bereketli kazançlar diledik. Yayın dünyasına kısa bir yolculuktan sonra tarih kokan kapalı çarşıda halkımızla selamlaştık.

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı İstanbul Üniversitesince düzenlenen 2.Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresine iştirak ettik.

‪Cumanızı tebrik eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim.‬

Beykoz Çayır Festivalinde iki komşu il olan Giresun ve Gümüşhane gecesinde hemşehrilerimizin dayanışma ve mutluluklarına ortak olduk. Gurbetten sılaya bütün renklerin, kültürümüzün, geleneğimizin hayat bulduğu bu güzel gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’daki Kastamonuluları buluşturan Kastamonu günlerine ilçe başkanımız Mehmet Erikçi ile birlikte katıldık. Hemşehri dayanışması farklılıkların değil tarihi ve kültürel zenginliğimizin, birlik ve beraberliğimizin örüldüğü kurumlardır.

Giresun Vakfımızın mütevelli heyeti toplantısına katılarak vakfımızca yapılacak etkinlikleri, önümüzdeki dönem çalışmalarını konuştuk. Vakıflar ecdadımızın bize bıraktığı en güzel organizasyonlardan bir tanesidir. Hepimiz bu kurumlara sahip çıkmalı ve ayakta tutmalıyız.

Tokat Konfederasyonumuzca Taksim İstiklal caddesinde düzenlenen toplu aşure dağıtımına katıldık.Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin.Zulme karşı hakkın bayrağını açan Hz.Hüseyin ve beraberindeki şehitlerimizi tekrar rahmetle yad ediyorum. Muharrem ayımız mübarek olsun.

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır. Pakistanlı Arif Naveed kardeşimle İstanbul Sultanahmet meydanında 35 yıl önce başlayan Lahor’da merhum Muhammed İkbal’in kabrinde pekişen dostluğumuz devam ediyor. 35 yıllık arkadaşımın kızı Pakistan’dan Teknofest için İstanbul’a gelmiş, bizi buldu ve misafirimiz oldu. Birçok ülkede güzel çalışmalara imza atan Maarif Vakfı’ nın Pakistan’daki okulunda çalışan Ayşe kızımız öğrencisiyle birlikte yarın yarışmaya katılacak. Herkese başarılar...

Kübalı rakibini yenerek Güreş tarihimizde ilk defa 4. Kez Dünya Şampiyonu olan ve Altın Madalyayı ülkemize getiren Milli Güreşçimiz minderin aslanı Rıza Kayaalp’i gönülden kutluyorum.

Milletin, milli iradenin atadığı Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun darbeci zihniyetler tarafından alçakça idam edilişinin 58. yıl dönümü. Her türlü kara propagandaya rağmen Adnan Menderes ve arkadaşları halen milletin gönlünde yaşıyor. Ruhları şad olsun.

Kocatepe Mahalle Başkanımız berber Hikmet Koç kardeşimizi ve esnaflarımızı ziyaret ederek hayırlı ve bereketli işler diledik. Yerel gündem konularını konuştuk. Okulların açılmasıyla hareketlenen piyasa esnafımızın yüzünü güldürdü.

Bayrampaşa’da vefat eden esnaf Hilmi Cin amcamız için yaptığımız taziye ziyareti sonrasında esnaflarımız ve mahalle sakinleriyle biraraya gelip hasbihal ettik.

Camiamızın sevilen abisi, vakıf insanı aynı zamanda Zeytinburnu Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’un kayınbabası muhterem Mehmet Kırdemir hocamızın vefatı nedeniyle taziyelerimizi sunduk. Müteveffaya Allah’tan rahmet kederli ailesine ve camiamıza sabrı cemil niyaz ediyorum.

‪Cumanızı tebrik eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim.‬

‪PKK kürt kardeşlerimizi katlederek gözdağı vermek istiyor. Ama analar bu mücadeleyi evlatlarını alana kadar bırakmayacak.Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yola döşenen EYP ile 7 vatandaşımız şehit oldu.Olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.‬

English Turkish