Stalkture
  1. Homepage
  2. @fitnessinstitut
Fitness Institut (@fitnessinstitut) Instagram Profile Photo

fitnessinstitut

Fitness Institut

Nová éra vzdělávání ve fitness🏋️‍♀️ Chceme tě to naučit! Chceš i ty? Poslechni si podcast 👇🏻👇🏻👇🏻

http://www.institutshop.cz/

+420 728365324

info@fitnessinstitut.cz

Palackého třída 24 Brno, Czech Republic

Posts by date

Most used hashtags

Most used words in caption

Avg Like Count: 59

Fitness Institut (@fitnessinstitut) Instagram photos and videos

List of Instagram medias taken by Fitness Institut (@fitnessinstitut)

Impact Hub Praha

Jak naplánovat trénink, abych dosáhl svých cílů ? I tuhle otázku právě zodpovídá náš @jendacaha na semináři Sportovní trénink 💪🏻 ...na co se chcete zeptat vy? . . .

Fitness Victory

Tohle je partička dvoudenního semináře, která teď už umí Efektivně hubnout🙌🏻 Děkujeme krásky za skvělou atmosféru a držíme palce do vaší praxe i dalšího vzdělávání 💚 . . .

Brno, Czech Republic

💡Měl by být glutamin neopomenutelnou součástí suplementace silových sportovců? 🏋🏻‍♀️ ➡️Glutamin je neesenciální aminokyselina, která je nejčastější volnou aminokyselinou v našem organismu, navíc s mnoha důležitými funkcemi v metabolismu. ✅Autoři pouze několik týdnů staré meta-analýzy (souhrnné studie) si dali za cíl vyhledat veškeré doposud publikované studie, ve kterých se zkoumal vliv glutaminu u sportovců na různé oblasti jejich zdraví a výkonnosti ve srovnání s placebem. ➡️Imunitní systém. ❌Ačkoliv existují některé studie o možném pozitivním působení této látky např. ve spojitosti s lepší imunitou střeva nebo zvýšením počtu bílých krvinek, tato meta-analýza prakticky neprokázala žádné benefity. ➡️Vliv na tělesné složení (zastoupení svalové a tukové tkáně). ❌Pozitivní výsledky na redukci tukové tkáně a nárůst svalové hmoty byl pozorován pouze u jedné studie, zatímco u ostatních nikoliv. Navíc neznáme mechanismy, díky kterým by právě glutamin mohl redukovat tělesný tuk. ➡️Jiné části meta-analýzy se věnovaly nárůstu aerobní výkonnosti nebo vyšší produkci růstového hormonu při užívání glutaminu, ❌ovšem ani v těchto případech nebyly nalezeny hmatatelné benefity. ✅Za jedinou výhodu bychom mohli považovat o něco vyšší hladinu glukózy v krvi po zátěži díky užívání glutaminu, protože tělo si ji z něho dokáže vytvořit. ‼️Pro drtivou většinu z nás je to z tohoto pohledu prakticky nepotřebný doplněk stravy, který naši postavu ani výkonnost nikam neposune. Co vy a glutamin? Máte ho mezi suplementy? . . .

V čem se lišíme? 👉Nesnažíme se to “odrbat”, praxi nikdy nezkracujeme. 👉Snažíme se ze sebe předat maximum a ještě se u toho usmívat. 👉Pracujeme na sobě a dále se vzděláváme. Jsme vlastně učitelé fitness. A jací ještě jsme? To si poslechněte v podcastu, který už najdete jak na Spotify, tak na iTunes🤩 . . .

Praha / Prague / Prag / Praga

Už tento víkend se podíváme na zoubek Efektivnímu hubnutí v Praze 🤩 Naše @verunkaw vám dá do těla i prakticky na lekci kruhového tréninku 💦 náhradní trička s sebou💪🏻 . . .

“A kde se dá koupit takový kvalitní roller?” 🤔 Skrze tyhle otázky jsme cítili potřebu dát dohromady kvalitní věci, které vám na kurzech doporučujeme a usnadnit vám tak hledání. ➡️A tak je tady náš Fitness Institu Shop🛍 www.institutshop.cz Nenajdete u nás nekonečný výběr proteinů, ale kvalitní pomůcky a vychytávky, které podle nás mají smysl. Všechny vaše nápady o rozšíření taky vítáme🙏🏻 📦první objednávky odesíláme už ve středu 😊 . . .

Fitness Institut

Už jste ho slyšeli 🎙? Náš první podcast je na světě 💚 ➡️Náš Don Papa a El Capitano Fitness Institutu Jenda Caha 🦸🏼‍♂️a marketingová queen 👸🏼aka "holka z marketingu" Verunka si povídají o vzniku, současném fungování i vizi Fitness Institutu. Tohle jsme my, pojďte se s námi seznámit a vstupte do našeho světa! ✔️Najdete ho na Spotify a 🔜 taky na iTunes. Link v bio.

První myšlenka na Fitness Institut Podcast se objevila už asi rok zpět. A od myšlenky k akci jsme se dostali právě dnes. 🤩 Naše holka z marketingu @verunkaw vyzpovídala @jendacaha na téma Fitness Institut💚 více prozradíme už brzy, pracujeme na tom, aby se vám 🎙podcast do uší dostal co nejdříve 🙏🏻 . . .

❄️Chladné koupele po tréninku jsou častou regenerační procedurou mnohých sportovců💪🏻. Taková káď naplněná až po okraj ledem je pro regeneraci a následný růst svalů určitě to nejlepší! Nebo není?🤔 . ➡️ Studie trvající 12 týdnů se zúčastnilo 24 mladých mužů, kteří měli zkušenosti se silovým tréninkem alespoň po dobu jednoho roku. ➡️ Účastníci studie každý týden absolvovali dva tréninky spodní části těla a byli rozděleni na dvě poloviny podle toho, zda po tréninku jako prostředek k regeneraci využívali 10minutovou jízdu na rotopedu🚴🏻‍♂️, nebo 10minutovou koupel🛁 spodní části těla s vodou o teplotě 10°C. . 🤔Výzkumníky zajímalo, jak se tato odlišná forma potréninkové regenerace může projevit na nárůstu svalové hmoty a síly. ✅ Po 12 týdnech vyšly výsledky studie poměrně jednoznačně. Skupina používající aktivní formu regenerace (rotoped) přibrala o 200 g svalů na nohách více než druhá skupina, množství svalové hmoty bylo měřeno pomocí velmi přesné magnetické rezonance. ✅ Také tloušťka svalových vláken (tzv. cross-sectional area), počet jader svalových buněk a maximální silové výkony u cviků na nohy vzrostly více u prvé skupiny. ✅ Výsledky této studie jsou tak v souladu s poměrně slušnou řádkou výsledků podobných studií na toto téma. 🛁Co vy a ledové koupele, zařazujete? Za jakým účelem?

Praha / Prague / Prag / Praga

Jen do čtvrtka máte možnost přihlásit se na nedělní kurz Základní výživové postupy ve fitness💪🏻 . Na co se zaměříme ?👇🏻 ▪️Výživa ve fitness ▪️Energie - výdej, příjem a bazální metabolismus (výpočty příjmu energie) ▪️Makroživiny (sacharidy, bílkoviny a tuky) ▪️Skladba a zařazení potravin do jídelníčku ▪️Doplňky stravy a jejich užívání ▪️Výživové postupy při hubnutí ▪️Výživové postupy při nárůstu hmotnosti ▪️Praktické sestavení jídelníčku . Seminář pro vás povede odborník z oblasti sportovní výživy a suplementace @jendacaha 🍓 . Těšíme se na vás 💚 . . .

v úterý. Jak si to Jenda obhájí, že přišel o den později ? Proč Andrew přeplaval přehradu ? Mrkněte na náš Facebook. . . .

Uherske hradiste

🤓Co je to funkční cvik? 🤔Jak myšlenkou k pohybu tělo samo zacentruje kyčel a rameno? 😲Jak z izolovaného cviku na stroji udělat funkční pohyb? 😯Proč balanční pomůcky nezlepší stabilitu, ale pouze reflexy s pravděpodobností na zhoršení dysbalancí? ...a mnohem více si vysvětlíme na Core III. S @fyziotomas už 15. 9🙌🏻 link v bio. . . .

Prague, Czech Republic

Anatomie je důležitá💀. Rozhodně to ale nemusí být nudná “nalejvárna”.📚 ‼️Instruktor Fitness Praha hlásí poslední volná místa. Čí budou?😍 Link v bio. . . .

Brno, Czech Republic

Máme za to, že tuhle dámu, není potřeba představovat💚. Margit je totiž v současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a 🍏 zdravotní prevenci. Autorka bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví a výživového doporučení 🍽 Zdravý talíř. . ‼️Budete mít možnost poslechnout si ji na letošní Konferenci Moderní Fitness Výživě🗣. Nepropásněte zvýhodněnou cenu, platí jen do konce srpna 💰. Link v bio. . . .

Karcinom prsu je jedním z nejčastěji se vyskytujících druhů nádorů u člověka. U žen tento nádor smutné statistice dokonce vévodí a ročně je v ČR diagnostikován ve více než 7000 případech😔. . Pojďme se společně podívat na několik aspektů našeho životního stylu, kterými můžeme prokazatelně snížit riziko vzniku tohoto onkologického onemocnění! . ✅ **Být fyzicky aktivní** se jednoznačně vyplatí. Mnohé studie totiž ukazují, že ženy, které se více hýbou🤸🏻‍♀️, mají riziko vzniku rakoviny nižší než ty ženy, které se hýbou méně. Dle WHO je minimum 150 min pohybové aktivity týdně, ideálně dvojnásobek. . ✅ **Zdravá tělesná hmotnost** Nadváha a obezita vyjádřená podle BMI (25 a více) nebo obvodem pasu je spojována s vyšším rizikem vzniku tohoto nádoru zejména v období po menopauze. Rizikové se jeví i pozvolné nabírání hmotnosti během dospělosti, které je bohužel pro většinu populace typické. . ✅ **Kojení** podle odborníků zřejmě také pomáhá riziko onemocnění snižovat. WHO maminkám doporučuje, aby kojily🤱🏼 alespoň šest měsíců a poté s využitím příkrmů dále pokračovaly do dvou let věku dítěte i déle. Zdá se, že kojení v těle matky navozuje výhodné hormonální prostředí a také může pozitivně působit na prsní tkáň, což snižuje riziko vzniku tohoto nádoru. . ✅ **konzumace mléčných výrobků** a obecně vápníku🥛působí protektivně, dále pak příjem zeleniny🥦 obsahující především karotenoidy. Určitě tedy nic nezkazíme, když budeme náš příjem zeleniny cílit na alespoň 400 g denně a v případě vápníku 1000 mg denně. . ❌Pokud bychom měli identifikovat ten nejškodlivější dietární faktor zvyšující riziko vzniku karcinomu prsu, pak to bude konzumace alkoholu🥃.

Ostrava, Czech Republic

Tohle je Aleks Pavelek, naše energická posila pro ostravské kurzy🤩. Vedle lektorování pomáhá lidem zlepšovat zdravotní stav, redukovat váhu a posílit jádro. Snaží se učit své klienty získat kontrolu nad vlastním tělem a pracovat s psychikou🗣. 👉Potkat ji můžete na lekcích Cvičení se zavěsnými systémy a Vedení skupinových lekcí & trénink s pomůckami. 🤸‍♂️ . . .

Brno, Czech Republic

🔥novinka Připravili jsme pro vás celodenní seminář na téma Silový trénink🤸‍♂️. . 👉Od základních informací o výkonu, až po samotné tréninkové principy v silovém i vytrvalostním tréninku pro maximalizaci hypertrofie💪🏻, snižování množství tuku💦, nárůst síly 🏋️‍♀️nebo výběru vhodného aerobního prvku LISS vs. HIIT. 🚴‍♀️ Více v událostech na našem Facebooku⭐️ . . .

Děkuji vám, jste skvělí a vážím si toho tak, jak si jen dokážu vážit. A i když se zdá a typická česká škarohlídská povaha řekne "to zas bude nových trenérů", tak já směle říkám možná opak: "zase bude o kousek ten náš fitness svět lepší"! . ... a více o sebevědomí, koncích a začátcích najdete na našem Facebooku 🍓

English Turkish