Stalkture
  1. Homepage
  2. @bi_kedi_
𝔹𝕚𝕣 𝕂𝕖𝕕𝕚 (@bi_kedi_) Instagram Profile Photo

bi_kedi_

𝔹𝕚𝕣 𝕂𝕖𝕕𝕚

. Bir kedi, bir kitap, bir fotoğraf, bir şiir...

Posts by date

Most used hashtags

Most used words in caption

Avg Like Count: 159

𝔹𝕚𝕣 𝕂𝕖𝕕𝕚 (@bi_kedi_) Instagram photos and videos

List of Instagram medias taken by 𝔹𝕚𝕣 𝕂𝕖𝕕𝕚 (@bi_kedi_)

Manisa

Arap Şükrü 'den dinledigim bi şarkıda şöyle diyordu "Bu şehir beni boğuyor bilmem bana ne oluyor Çöken karanlığın içinde umutlarım tükeniyor " Yok ya duygusal olamıyorum 😅 Not: dinleyin güzel şarkı . . . . . . . . .

Mevsimlerden sonbahar ve dışarda yağan bir yağmur var ama yinede ben buraya güneşli bir resim bırakmak istiyorum 😊🌻 . .. . . . . . . . . . . 🌻🌻🌻

Anla! Çiçek bile anlar koparıldığını . . . . . . . . . . . . . .

☕ ’Hak! Hukuk! Bugün dünyanın neresinde hak kaldı. İnsanlar onu katletti. Herkesin hakları var, fakat onlar! Onların gücü var ve bugün güç demek her şey demek.’’ zihnine ördüğü bu düşüncenin çarkında sıkışıp kalmıştı Ferdinand. Özgür olmak, ölmemek ve öldürmemek için ülkesindeki savaştan kaçmış eşi Paula ile İsviçre de yaşamlarına devam ederken postacının getirdigi mektup hayatlarina kabus gibi çökmüştü. Bir tarafta gitmek ve kalmak arasında sıkışmış Ferdinand'ın çaresizlik ve mecburiyet duygusu, diger yanda ise eşini kaybetmek istemeyen Paula'nın düzene ve eşine isyanı... Çok geçmeden özgürlüğün müziğine kulak veren Ferdinand ve onu karşısında gören Paula'nın sessiz mutluluğu okumaya değer 🌿iyi okumalar . . . . . . . .

🍂İnsan her şeyi anlatamaz. Zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.🍂 . . . . . . . . . . .

Her şey vaktini bekler. Ne gül vaktinden önce açar, ne de güneş vaktinden erken doğar. Bekle, senin olan sana gelecektir. . 🌿Mevlana . . . . . . . . . . . . .

"Nereye gidiyorsun?" dedi "Nasip" dedim "Nasipten öte yol var mı?" dedi "Allah" dedim... "O herşeyi bilen, O herşeyi veren içime umut tohumları düşüren. Umudu duaya çevirip kabul eden... . . . . . .

🍂 Kitap, Kahve ve Dostluk 🍂 . "Çünkü insana en çok kitap yakışıyor. Ve mürekkebin kuruduğu yerde kan akıyor." . 🌿Franz Kafka . . . . . . .

🌸Birazda ben:)🌸 . Yaşamak ne güzel şey Anlayarak, bir usta, kitap gibi Bir sevda şarkısı gibi Bir çocuk gibi şaşarak yaşamak... Yaşamak birer birer ve hep beraber İpekli bir kumaş dokur gibi Hep bir ağızdan sevinçli sevinçli bir destan okur gibi . 🌿Nazım Hikmet . . . . . . . .

. Bütün şiirlerde söylediğim sensin Suna dedimse sen Leyla dedimse sensin Seni saklamak için görüntülerinden faydalandım Salome'nin Belkis'ın Boşunaydı saklamaya çalışmam öylesine aşikarsın bellisin Kuşlar uçar senin gönlünü taklit için Ellerinden devşirir bahar çiçeklerini Deniz gözlerinden alir sonsuzluğun haberini Ey gönüllerin en yumuşağı en derini Sevgili En Sevgili Ey Sevgili Uzatma dünya sürgünümü benim . 🌿SEZAİ KARAKOÇ . . . . . .

🍁🍁🍁 Eylüldü Dalından kopan yaprakların Sararan yanlarına yazdım adını Sahte bir gülüşten ibarettin oysa Ve hiç bilmedin ellerimin soğuğunu… Eylüldü Di ‘li geçmiş bir zamandı yaşadığımız Adımlarımızın kısalığı bundandı Bundandı gözlerimin durgunluğu Sarı sıcak cümlelerde sözün kadar yalan Ellerin kadar ıssız Sen kadar zamansız molalar veriyordum Ve çocuksu bir bencillikti hüznümüz Eylüldü İzlerini çizdiği zaman ansızın gidişin Şimdi yoktu bir anlamı suskunluğun Çırılçıplak kalakaldım sessizliğin orta yerinde Sonra sesime yankı vermeyen uçurumlar kıyısında yürüdüm bir zaman En çok sesini aradım Gözlerinse asılı bıraktığın yerdeydiler hâlâ Gözlerini sildi zaman Dedim ya… Eylüldü. Savruluşu bundandı kimsesizliğimin . . . . . . .

. "Biraz daha mı uyusam?" duruşu😊 🌸 günaydın 🌸 . . . . .. .

Yolculuğumuz boyunca tarzıyla, sohbetiyle ve verdiği pozlarla bizi sıkılmaktan kurtaran ismini sormayı unuttuğumuz bu amacımıza teşekkür ediyorum😊 Samimi insanlar iyiki varlar😊🌟 . . . . .

English Turkish